• Yuval Alon

תכנית הכשרה מקיפה של 3 שנים - ISTDP

לראשונה בישראל נפתחה ההרשמה לתכנית הכשרה מקיפה ללימודי ISTDP.


בחודש אוגוסט 2020 החלה הפעילות של ISTDP ישראל. מאז נערכו 3 סמינרים בינלאומיים עם פטרישה קוגלין, ג'ון פרדריקסון וג'ולי קוקרן, תורגמו שני ספרים של ג'ון פרדריקסון (האחד יוצא לאור בחודש הבא והשני בסוף 2022) התקיימה קבוצת למידת עמיתים במשך שנה, נערכו שלושה מפגשי למידה בינלאומיים, הוקמה קבוצת הדרכה בינלאומית עם אלן אבאס אשר נפגשת אחת לחודש בימים אלו, הוקם אתר זה, בחודש פברואר 2022 תחל קבוצת למידה להכרות עם הגישה עם מטפלים ישראלים וייערך סמינר בינלאומי עם אלן אבאס וכעת, לאחר עבודה רבה ומאמצים רבים :


נפתחת ההרשמה ללימודי הכשרת מטפלים בגישת ISTDP.


לצערנו הרב לימודי פסיכותרפיה טובים ככל שיהיו לא מלמדים מטפלים כיצד להתמודד עם מצבים קליניים שונים ומורכבים, מטפלים לומדים תאוריות ומה לא עובד בטיפול, או טכניקות התערבויות שונות אבל לא מוכשרים באופן מקצועי כיצד מהרגע הראשון בטיפול עליהם להבין את מקור סבלם של המטופלים ולהציע להם עזרה.


בתכנית ההכשרה תוכלו ללמוד להיות מטפלים המבינים לעומק את המטופלים ועוזרים להם לשים קץ לסבלם. זו עבודה קשה ומורכבת והלימודים הם מאתגרים ודורשים השקעה רבה, אבל כגודל ההשקעה כך גם גודל התגמול. העזרה אשר תוכלו להושיט ולהציע למטופלים שלכם תשתנה ותהיה טובה לאין שיעור ממה שהכרתם.


אופן הלימוד הוא גם על ידי למידה דידדקטית של אופן העבודה בגישה אבל רוב רובו של הלימוד הוא על ידי הדרכה על טיפולים אשר המודרכים יצלמו ויביאו למפגשים, מרגע לרגע נלמד כיצד ניתן לזהות היכן המטופל צריך עזרה וכיצד ברגע הנוכחי אנחנו יכולים לעזור לו לפנות כנגד סבלו אל עבר החלמה.


תהליך הלימוד בפסיכותרפיה משתנה ואתם מוזמנים ללמוד באופן אחר לחלוטין ממה שהכרתם עד כה. לא עוד דיבורים תאורטיים על מה לא עובד בטיפול או על מה יכול להיות, אלא מיקוד אל עבר החלמה, קשר טיפולי עם החלקים הבריאים של המטופל ולא עם הפתולוגיה על ידי זיהוי מוקדי הסבל מוקדם בטיפול ובהתאם הצעת עזרה כאשר אתם לומדים יותר ויותר לזהות את מוקדי הסבל מוקדם בטיפול אתם יכולים להיות מטפלים אפקטיביים יותר ולהציע מהפגישה הראשונה לפנות כנגדם אל עבר בריאות נפשית.


כמטפלים אנחנו לא יושבים מהצד כאשר מטופלים סובלים - אבל לצערנו הרב זה מה שקורה בטיפולים רבים. בתכנית זו תוכלו ללמוד באופן מקצועי - למה מטופלים סובלים - (לרוב כדי לשמור על אחרים והמטפל מפני רגשותיהם) - "מתנת האהבה" שלהם כדי לשמור על קשר כפי שהם למדו שקשר אמור להיות. תוכלו להראות למטופלים כי מה שהם חשבו שהם הרגשות שלהם אינו אלא דפוסי הגנה וחרדה - כל אחד מאתנו עושה את מה שהוא עושה למען הקשר - אבל מטופלים לא רואים כי פעולותיהם גורמות להם לסבל - וחושבים כי אלו הם הרגשות שלהם.


תוכלו להיות מטפלים שבאמת עוזרים להקטין משמעותית את סבלם של המטופלים ולאפשר להם לחיות חיים בעלי משמעות ויצירה.


תוכלו להיות מטפלים אשר עובדים עם הגוף ועם הנפש - עוזרים למטופלים להרגיש את רגשותיהם בגופם כחלק מהוויתם ולא באופן מופשט אלא באמצעות עבודה עם הגוף כחלק בלתי נפרד מהטיפול. יותר מדי זמן הגוף נשאר מחוץ לחדר הטיפולים.


מדובר באופן למידה וחוויה שונה בתכלית ממה שהכרתם - יש אפשרות אחרת והיא כאן - יש אפשרות ללמוד טיפול באופן אחר -באופן חוויתי - באופן בו ניתן לתרגל מיומניות ולהשתפר בהם כמטפלים -באופן המקדם בריאות- באופן עמוק ופרקטי. הזמנים משתנים וזה מרגש.


מדריך התוכנית - ג'ונתן אינטיס - מטפל ומורה ISTDP מאוניברסיטת הוורארד - תלמידה של ד"ר פטרישה קוגלין - מורה בינלאומי - הציג את עבודותיו בכנסים בינלאומיים ברחבי העולם.


מורה מסייע ומארגן התכנית - יובל אלון - מקים ISTDP ישראל ומחויב לכך כי תוכנית זו תשנה את מקצוע הטיפול כפי שהכרתם אותו עבורכם ותהפוך אתכם למטפלים טובים הרבה יותר.


הלימודים יתקיימו באנגלית - 3 מפגשים מרוכזים בשנה בזום ומפגש אחד בשנה פנים אל פנים בישראל. ימי המפגשים שישי עד ראשון - 20:30 - 30: 13.

אחד לחודש מפגש עם יובל אלון לכל שאלה וקושי שאתם נתקלים בו.

לימודים בתכנית יהוו כניסה לבית של ISTDP ישראל ולמידה לאורך כל השנה כמו גם מתן מענה לכל קושי בו אתם נתקלים במהלך העבודה הטיפולית שלכם בכל נושא אנו כאן עבורכם.


להיות מטפלים זה לא עבודה קלה והיא דורשת הכשרה מצוינת כדי שתוכלו להיות מטפלים מצוינים. בתכנית זו תקבלו הכשרה זו, תוכלו ללמוד בקבוצה מאוחדת באוירה מצוינת אשר מעודדת לימוד, מצוינות, חמלה, אמפתיה, ורצון לעזור לכל אחד מחברי הקבוצה ולמען המטופלים שלנו.


תחילת ההכשרה : אנו ממתינים להתגבשות קבוצה מלאה על מנת לפתוח את תוכנית ההכשרה, בנתיים ישנם לימודים בעברית הן בזום והן פנים אל פנים בקליניקה בתל אביב. אם אתם מעוניינים בתוכנית ההכשרה אתם מוזמנים ליצור קשר וכאשר תתגבש הקבוצה נצא עמה לדרך.


הקבוצה תמנה עד 10 משתתיפם לכל היותר.


לכל שאלה נוספת :


יובל אלון - 0522332179הצטרפו אלינו :


פרטים מלאים כאן :RegistrationTelAviv2022-23
.docx
Download DOCX • 45KB
543 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול